Untitled50

Zwroty ze sklepów internetowych za darmo!

Zamówiłam przez internet tusze do drukarki. A tu nieszczęście: okazało się, że tusze nie są z nią kompatybilne. Pozostało je zareklamować i zwrócić. – Tylko kto miałby pokryć koszty przesyłki zwrotnej – zapytałam? Na szczęście nie ja. Bo jak się dowiedziałam, istniała możliwość dostarczenia ich do Paczkomatów InPost, a cała procedura była bardzo szybka i prosta.

Untitled50

Wystarczyło wejść na stronę szybkiezwroty.pl za pomocą odpowiedniego linka, który otrzymałam od konsultanta sklepu internetowego i w formularzu wpisać numer zamówienia oraz dane osobowe. Po chwili dostałam maila z informacją, że mam 74 godz. na nadanie zwrotu do sprzedawcy poprzez dowolny Paczkomat InPost (dostępne w ponad 1100 w całej Polsce non stop, również w weekendy), kodem i dokładną instrukcją, co robić. A wygląda to tak:

Trzeba wybrać na ekranie Paczkomatu „nadam paczkę” i klawisz „mam specjalny kod”. Po wprowadzeniu 10-cio cyfrowego kodu otworzy się skrytka. Jeśli rozmiar skrytki jest zbyt mały będzie możliwa zamiana skrytki na większą. InPost zna adres sprzedawcy, więc by zaoszczędzić czas paczki nie trzeba adresować. Gdy zwrot będzie w drodze powrotnej wysyłana nam jest wiadomość.

InPost zachęca do podzielenia się informacją o usłudze ze znajomymi. – Niech nikt nigdy już nie czeka w kolejkach. Przyznajemy, mamy obsesję na tym punkcie – piszą w mailu. Podoba mi się ta idea, więc podaję dalej. Tym bardziej, że jak wiecie, ja mam obsesję na punkcie darmoszek. – Niech nikt nigdy już nie czeka w kolejkach i zawsze zwraca zamówione przez internet towary za darmo! – chciałoby się dodać.