1824_big

Darmowe kino w całym kraju (update)

Pamiętacie, jak w poście o filmach online za darmo wspominałam o 9. edycji Filmowej Stolicy Lata – bezpłatnych projekcjach plenerowych, które odbywają się w różnych częściach stolicy?

W tym roku będą się one odbywać w osiemnastu różnych miejscach: w starych i lubianych przez wszystkich, takich jak Pole Mokotowskie, Park Henrykowski czy Park Skaryszewski oraz nowych lokalizacjach, jak Osiedle Palladium, Żoliborz Artystyczny, Kino samochodowe w Wawrze, Park Praski, Park Czechowicki w Ursusie, Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas seansów czekają na Was leżaki. Tu znajdziecie szczegółowy kalendarz imprezy: www.filmowastolica.pl/kalendarz/. Lista wyświetlanych filmów jest naprawdę długa, wymienię tylko kilka ciekawszych: „Avatar”, „Blue Jasmine”, „Casino Royale”, „Diabeł ubiera się u Prady”, „Ida”, „Idy Marcowe”, „Incepcja”, „Jesteś Bogiem”, „Saga Zmierzch”, „Spadkobiercy” itd.

Swoje kino plenerowe organizuje też sieć sklepów Biedronka.

biedronka

Do połowy sierpnia w kilkudziesięciu miastach na terenie całego kraju odbędzie się 100 pokazów najpopularniejszych filmów ostatnich lat. W programie znajdą się ulubione filmy publiczności: „Avatar”, „Spider-Man”, „Bękarty wojny”, kolejne części „Sagi: Zmierzch”. Na miłośników mocnych wrażeń czekają spotkania z „Obcym: 8. pasażerem Nostromo”, „Terminatorem” i Jamesem Bondem. Nie  zabraknie także kina polskiego: „Jesteś Bogiem” czy „Sęp”. W repertuarze znajdą się również propozycje dla najmłodszych: „Minionki rozrabiają” i „E.T.”. Lista sklepów biorących udział w projekcie oraz daty i godziny pokazów filmowych dostępne są na stronie: www.kinozbiedronka.pl.

Miłego oglądania!

UPDATE: Minęły dwa tygodnie, a potencjalnych miejsc do outdoorowego konsumowania kina na mapie Polski jeszcze przybyło. Świetną propozycją na spędzenie piątkowych wieczorów (początek od godz. 21.00) jest plenerowe kino Centrum Nauki Kopernik. Od 22 lipca aż do 16 września będzie tam można podejrzeć jak pracuje ludzki mózg: „Cykl rozpocznie pokaz filmu „Matrix”, który wywoła temat świadomości i możliwości ludzkiego umysłu. Przed pokazem filmu będzie miała miejsce krótka prelekcja. Gościem pierwszego pokazu będzie fizyk, specjalista od „elektrycznego śladu myśli” dr Piotr Durka. Kolejny film „Zakochany bez pamięci” stanie się okazją do rozmowy na temat pamięci, następny, „Incepcja”- snu. Izraelski film dokumentalny „Elektryzujący mózg”- przedstawi osiągnięcia współczesnej neurochirurgii a film Wernera Herzoga „W krainie ciszy i ciemności” – świat ludzi głuchych i niewidomych.”

W czwartek, 24 lipca we Wrocławiu ruszył festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty 2014. Jak co roku organizatorzy zapraszają na bezpłatne pokazy filmów na wrocławskim Rynku. Do 3 sierpnia zobaczyć będzie można zarówno klasykę polskiego kina, jak i hity ostatniego sezonu. W repertuarze znalazły się takie filmy, jak „Psy”, „Austeria”, „Pozycja dziecka”  czy „Wielkie piękno”.

Ciekawe projekcje filmów odbywać się będą również w  Sopocie i Zakopanem w ramach Orange Kino Letnie:

orange_kino_letnie_plakat

Oto informacje o imprezie ze strony: „Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny (w Sopocie potrzebny jest jedynie bilet wstępu na molo). Filmowy rozkład jazdy jest podzielony tematycznie: poniedziałki to „Kino ze smakiem”, w którym odkrywane będą tajemnice mistrzów kuchni, wtorki „Black&White”, czyli czarno-białe obrazy nakręcone współcześnie, środy to tradycyjny już cykl „Z Orange i megahitem”, w którym prezentujemy największe kinowe blockbustery ostatnich miesięcy. Czwartki pod hasłem „Made in Poland” to przegląd najciekawszych rodzimych produkcji filmowych, w tym m.in. takie tytuły jak „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Jack Strong”, głośne „Płynące wieżowce”, czy zbierające laury na międzynarodowych festiwalach „Ida” i „Chce się żyć”. W piątki, na początek weekendu, „Kino po francusku”, w którym zobaczymy m.in. historię jednego z najbardziej wpływowych artystów XX w., czyli film „Gainsbourg”. W soboty za to czeka na nas blok „Oscary, Oscary” z przeglądem tytułów, które otrzymały tę najważniejszą filmową statuetkę, czyli m.in. znakomite „Wielkie Piękno”, „Życie Pi” i „Ona”. Kończący tydzień, niedzielny cykl specjalny został przygotowany we współpracy z Planete+ Doc Film Festival – „9 dokumentów, które musisz zobaczyć”. Do obejrzenia w nim m.in. znakomite muzyczne dokumenty „Będzie głośno” i „W drodze do Jah”, a także film „Był sobie las”, który wygrał tegoroczną Nagrodę Publiczności na tym znakomitym festiwalu.

Podróżujących pomiędzy Sopotem a Zakopanem zapraszamy na projekcje do weekendowego Wagonu Filmowego Orange Kino Letnie. Ważny bilet na przejazd pociągiem jest jednocześnie biletem wstępu do mobilnej sali kinowej, w której zobaczycie najsłynniejsze hollywoodzkie filmy wszech czasów. Repertuar Wagonu Filmowego dostępny jest wyłącznie dla użytkowników aplikacji Orange Kino Letnie do pobrania bezpłatnie z App Store i Google Play.”

A więc, jeszcze milszego oglądania! :)