Untitled34

Niedrogie zagraniczne wakacje? To możliwe!

Wakacje tuż tuż, ale pewnie jeszcze nie wszyscy mają na nie sprecyzowane plany. Ja też nie :( O tanią wycieczkę raczej nie będzie łatwo, a chciałoby się wyskoczyć chociaż na kilka dni za granicę. Jest na to kilka sposobów:

1. Regularnie sprawdzajcie strony, na których można znaleźć informacje o lotach po okazyjnych cenach, np. www.fly4free.pl, czy www.loter.pl. Do ulubionych dodajcie też serwisy, które porównują oferty linii lotniczych np. www.skyscanner.pl, czy www.kayak.com.

2. Warto również zaglądać na zagraniczne strony, takie jak np. www.expedia.com, czy www.lastminute.com oraz bezpośrednio na strony tanich przewoźników, np. na wyprzedaże linii Ryanair, gdzie aktualnie do kupienia jest lot do Sztokcholmu za 39 zł, lub stronę oferty „lot + hotel” Wizzaira, ze zniżką do 15% na na bilety lotnicze i atrakcyjne oferty hotelowe.

3. Nie zaszkodzi także spróbować szczęścia polując na promocje jednego z przewoźników autokarowych: Polskiego Busa albo Simple Express, które często obejmują trasy zagraniczne. Zdarza się, że rezerwując bilet na www.polskibus.pl za podróż można zapłacić zaledwie 1 zł plus 1 zł za rezerwację miejsca, a na www.simpleexpress.eu cena przejażdżki do Pragi zaczyna się aktualnie od 45 zł.

4. Szukając noclegu zarejestrujcie się koniecznie na www.couchsurfing.org:

Untitled33

To platforma umożliwiająca podróżującym po świecie znalezienie darmowego zakwaterowania u innych użytkowników serwisu. Można też skorzystać z popularnej na Zachodzie wymiany mieszkań, która dostępna jest dzięki polskiej wersji serwisu intervac.pl, lub międzynarodowej www.homeexchange.com. Działa to po prostu tak, że gdy my oddajemy użytkownikom serwisu nasze mieszkanie na określony czas, oni oddają nam swoje.

5. Zamiast pokoju w hotelu możecie też wynająć dom lub apartament. Łatwo zrobić to za pomocą serwisu Interhome. Opcja taka jest szczególnie korzystna, kiedy jedzie się na wakacje większą grupą. Na południu Europy bardzo popularna jest tymczasem agroturystyka. Dziki temu można tam znaleźć atrakcyjne oferty tego typu zakwaterowania, a przy tym uraczyć się wyśmienitym jedzeniem, winem i atmosferą za pieniądze mniejsze niż w polskich pensjonatach. Polecam np. włoską stronę www.agriclub.it.