DSC_0007

Biały uśmiech za… truskawkę :)

Możecie zapomnieć o drogich zabiegach wybielających zęby, bo dziś będzie o tanim białym uśmiechu.

Po pierwsze, jeśli jesteście kobietami, zapomnijcie o „must have” tego sezonu – pomarańczowej pomadce. To najgorszy odcień, jeśli chodzi o zęby. Czerwona, a najlepiej różowa szminka z niebieskimi tonami dużo bardziej im się przysłuży. W ich towarzystwie nasze uzębienie będzie wydawało się jaśniejsze, a przez to bielsze.

Po drugie, zaopatrzcie się w truskawki. Naprawdę! Zawierają one enzym o nazwie kwas maleinowy, który jest często składnikiem past do zębów, dzięki czemu mogą skutecznie zapobiec osadzaniu się kamienia nazębnego. Zgniećcie kilka, potrzyjcie papką zęby tak, żeby sok osadził się na nich i pozostawcie na około minutę. Następnie dokładnie wypłuczcie wodą. Truskawki, oprócz działania wybielającego na zęby, mają także działanie antybakteryjne, dzięki czemu nasze zęby i jama ustna będą zdrowsze.

DSC_0007
Po trzecie, możecie zrobić pastę do zębów mieszając sodę oczyszczoną z sokiem z cytryny, który ma silne właściwości wybielające, a w połączeniu z sodą może nawet rozjaśnić nasze uzębienie o odcień. Umyjcie zęby mieszanką i pozostawcie na kilka minut, a następnie wypłuczcie wodą. Pamiętajcie jednak, by nie stosować tej metody zbyt często, bo na dłuższą metę sok z cytryny może być szkodliwy dla szkliwa zębów.
Voila! :)