Untitled8

Tanie loty z Wielkiej Brytanii, nawet w wakacje!

Sposób na tanie latanie z linią EasyJet znalazł oszczędnościowy guru z Wysp Martin Lewis – pomysłodawca i założyciel serwisu Money Saving Expert (www.moneysavingexpert.com). Jak donosi, na zarezerwowanie niedrogich lotów pozwala opcja „Flexifares”, która umożliwia zmianę daty lotu o kilka tygodni bez konieczności dopłacania. Przydaje się ona szczególnie w czasie wakacji szkolnych, kiedy ceny rosną do niebotycznych kwot. Można wtedy zarezerwować datę wcześniejszą (nie więcej niż o trzy tygodnie) albo późniejszą (nie więcej niż o tydzień), aby potem zamienić ją na bardziej dogodną.

Untitled8

W przytaczanych przez Lewisa przykładach klienci EasyJet zaoszczędzili 430 funtów rezerwując loty na Sardynię i 700 funtów na Lanzarote. A za loty na Gran Canarię w połowie lipca, które kosztują obecnie 260 funtów, w opcji Flexifares w sezonie przedwakacyjnym trzeba zapłacić 60 funtów mniej. Rachunek – czteroosobowa rodzina może zaoszczędzić nawet 240 funtów.

Niestety jest jeden warunek, żeby takie tanie loty udało się zgarnąć. Najpierw trzeba sprawdzić, czy w wybranej dacie wolnych jest przynajmniej 20 miejsc. Istnieje bowiem ryzyko, że w trakcie przebookowywania ktoś sprzątnie nam bilet sprzed nosa, a można tego dokonać dopiero po 24 godzinach od dokonania pierwotnej rezerwacji.

Więcej szczegółów i innych sposobów na tanie latanie znajdziecie tutaj:
http://www.moneysavingexpert.com/travel